Barion Pixel

Így készíts online puzzle-t!

Ugye, magadon is megfigyelted már, hogy néha bizony kell egy kis kikapcsolódás.
Ha sokat dolgozol, kell egy kicsit lazítani, “kibambulni” a fejünkből, hogy az agyunk is megpihenhessen, és utána újult erővel tudjunk koncentrálni.

Sokan emiatt is játszanak pl. különféle Facebookos játékokkal.

És ha már sok időt töltünk a Facebookon – miért ne adhatnánk egy kis játszási lehetőséget az ottani ismerőseinknek is?

A cselekvésre, játékra buzdító bejegyzések elég sok embert megmozgatnak, sok interakciót kiváltanak a Facebookon és más közösségi oldalakon is.

Ha csak szórakoztatni szeretnéd az ismerőseidet, vagy ha érdekes formában megmutatnál nekik valamit, a most bemutatásra kerülő lehetőséget nyugodtan kipróbálhatod. Akkor is hasznos lehet, ha neked a közösségi oldalak elsősorban munkafelületet jelentenek, mert online dolgozol, vagy vállalkozásod van. 

Ügyesen, finoman akár össze is kötheted valaminek a (minimál) reklámozásával. (Ne vidd túlzásba, mert akkor elveheti a játék örömét.)

Ha van kisebb-nagyobb gyermeked, aki szokott játszani a számítógépen, vagy a telefonon (“néha…”), biztosan imádni fogja, ha TE készítesz neki egyedi, személyére szabott játékot 🙂 És akár még taníthatod is ezen keresztül. Bármilyen ünnepi alkalomra készülhet így nagy sikert kiváltó kreatív meglepetés.

Na de, hogy ne húzzam tovább a szót, nézzük, miről is van szó.

Amivel most megismerkedünk, az az online puzzle készítő alkalmazás.

Elsőként próbáld ki!

Az egérmutatót vidd rá bármelyik puzzle darabkára. A bal egérgomb lenyomva tartásával megfoghatod és húzhatod bárhová, ha elengeded a gombot, leteszed a darabot. Próbáld meg így kirakni a képet. Ha az összeillő darabokat egymás közelébe viszed, és egymáshoz közel, a megfelelő helyen elengeded, “összeugranak”. (Bemelegítésképp egy kevés darabból álló kirakót kaptál 🙂 ) Ez 15 darabból áll, egymáson is lehetnek a darabok.

Amint az első darabhoz hozzáérsz, elindul a kép alatt a számláló – időre megy a kirakás, de ez ne zavarjon. Hajrá! 🙂

Sikerült, ugye? Gratulálok!

A következő videóban megmutatom, hol éred el ezt a kirakókészítő oldalt, és mit találsz ott.

A második videóban azt nézzük meg, hogyan tudsz elkészíteni te magad is egy kirakót.

Ha már elkészült a kirakód, azt meg is kellene mutatni másoknak. A harmadik videóban ennek a lehetőségeit és lépéseit nézzük meg,

Az utolsó videóban pedig a weboldalba ágyazást nézzük meg – ha szeretnéd a weboldaladon is megjeleníteni, úgy, ahogy itt ezen az oldalon is kipróbálhattad.*

(* Ez a lecke korábban egy nagyobb tanfolyam egyik része volt, ezért a videóban néhányszor utalás van arra, hogy a későbbi leckékben tanuljuk a weboldalkészítést. Ezt hagyd figyelmen kívül.
Ha most még nincs weboldalad, de szeretnéd megtanulni a készítését – vagy egyéb hasznos technikai dolgokat – látogass el a webshopomba, és nézd meg az elérhető tanfolyamaimat.)
.

Jó szórakozást kívánok, és kreatív ötleteket a felhasználáshoz!

.